ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Tanıtım Fuarı

“Mesleki Tanıtım Fuarı” ile meslek alanları hakkında bilgilendirme yapıldı.
Mesleki Tanıtım Fuarı

Çankaya İlçe Millî Eğitim Tanıtım ve Yönlendirme Komisyonu tarafından hazırlanan “Mesleki Tanıtım Fuarı”, 12 Mayıs Salı günü, Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Çankaya İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Sibel Akbıyık tarafından açılan fuar, gün boyu 7. , 8. ve 9. sınıf öğrencileri tarafından ziyaret edildi.

18 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Muhasebe ve Finansman, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Seramik ve Cam Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Grafik ve Fotoğrafçılık, Makine Teknolojileri, Sağlık Hizmetleri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Tapu ve Kadastro, Motor Teknolojisi, Konaklama ve Seyahat, Adalet, Ulaştırma Hizmetleri, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Elektrik ve Elektronik Alanları stantlarını hazırlayarak, öğrencilere tanıtımlarını yaptılar.

Öğrencilerin okullarında hazırlamış oldukları örnek çalışmalar; atık malzemelerden giysi tasarımı, maket pasta, şeker hamurundan kaplama pasta, oyuncak tasarımları, cankuş arama keşif ve yardım uçağı, motor kesit örnekleri, dizel motor ateşleme sistemleri, ses ölçüm cihazı, total station ile xyz ölçümleri, kalp masajı, suni solunum, plastik makyaj, tipleme makyajı, logo, afiş, broşür, çanta tasarım örnekleri, cnc tezgahında farklı büyüklüklerde ve malzemelerden yapılan satranç taşları, çizgi izleyen robot, elektronik devreler, hiperbarik oksijen tedavisi, kurumsal kimlik çalışması örnekleri, promosyon örnekleri,  fatura ve gider pusulası örnekleri öğrencilere doldurtuldu. Cam füzyon çalışmaları, seramik şekillendirme kaftan, kandil çalışmaları, kumlama tekniğiyle örnek objelere yansıyan desenler, kısa film örnekleri, klip çalışmaları, restoran için hazırlanan yemek masası sergilendi.

 

Rehber Öğretmen Uğur Ünal tarafından veli ve öğrencilere Balgat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda  “Mesleki  Rehberlik” semineri verildi.

 

 

Şenlik havasında geçen sergide öğrenciler, hem ileride seçecekleri meslek alanları hakkında bilgi edindiler, hem de eğlenceli ve keyifli bir gün geçirdiler. Mart ayında başlayan “Tanıtım Yönlendirme Çalışmaları” bu fuar ile sınırlı kalmayıp, mesleki eğitim veren okullarda mayıs ayı sonuna kadar devam edecektir.

Mesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım FuarıMesleki Tanıtım Fuarı

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.