ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Özel´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Destansı bir kurtuluş mücadelesiyle, topraklarımızda gözü olanlara karşı kazanılan büyük bir zaferin sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin, 95.yıldönümünü millet olarak sevinç ve gururla karşılamış bulunmaktayız.
Milli Eğitim Müdürü Özel´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türk milleti varlığına kasteden her türlü iç ve dış mihraklara “Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.” dizelerindeki gibi göğsündeki sağlam imanla karşı koymuştur ve Kurtuluş Savaşını zaferle taçlandırmıştır. Milletimiz böyle müstesna bir zaferin ardından kendi geleceği hakkında kendisinin karar vereceği bir yönetim biçimi olan Cumhuriyeti tercih etmiştir.

Şanlı Tarihimizde necip milletimizin attığı en önemli adımlardan birinin adıdır Cumhuriyet. Necip Türk milleti Cumhuriyetle birlikte, iradesine saygı duyulan, eşit haklara sahip vatandaşlardan oluşan bir millet haline gelmiştir. Bu açıdan baktığımızda Cumhuriyet esarete karşı duruşun yanında millet iradesinin üstünde bir güç tanımamanın da açık bir işaretidir.

Cumhuriyete sahip çıkmak, onu yüceltmek ve korumak milletimizin en önemli vazifesidir. Cumhuriyetimize sahip çıkmanın yanında Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi olan “Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma”hedefinden de asla vazgeçmemeliyiz.

Devletimizin 95 yıllık tarihinde karşılaştığımız tüm zorlukları Cumhuriyetimizden aldığımız güçle yenmesini bildik. Karşımıza çıkan bütün engelleri milletçe bir olarak ve ayrışmaya asla müsaade etmeyerek aştık. Bugün geldiğimiz nokta dünle kıyaslanamayacak kadar iyi bir yerde olduğumuzu göstermektedir. Elbet de bundan daha iyisini başarabilecek güce ve donanıma sahibiz. Milletçe el ele devletimizin 100. Kuruluş yılına, 2023 hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek emin adımlarla yürüyeceğiz.

Türkiye’nin daha da zengin, daha da güçlü, bölgesinde lider ve dünyada söz sahibi olmasında; milletimizin daha da müreffeh bir yaşam sürmesinde eğitimin en büyük gücümüz olduğunu biliyoruz. Eğitimle Türkiye’yi daha gelişmiş ve daha güçlü bir ülke yapmanın yanında 95 yıllık Cumhuriyetimize ve onu kuran iradeye saygımızı da ortaya koymuş olacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu kutlu günün yıldönümünde, büyük Türk milletinin bayramını kutluyor; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Mekânları cennet, ruhları şad olsun.

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.