ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minikler Basketbol Ankara Şampiyonu “Ayten-Şaban Diri İlkokulu”

Ayten-Şaban Diri İlkokulu, Minikler Basketbol Ankara şampiyonu olarak, kupayı kazandı.
Minikler Basketbol Ankara Şampiyonu  “Ayten-Şaban Diri İlkokulu”

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün 3.sünü düzenlediği “Minikler Basketbol Ankara” şampiyonası, 2 Nisan 2015 Perşembe günü, saat 11.00’da, MEB Beşevler Spor Salonu’nda, Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Şampiyonluk maçını Ayten-Şaban Diri İlkokulu kazandı.

Tek devreli lig usulü ile yapılan karşılaşmalarda,  gruplarında 1. ve 2. olan takımlar çapraz eşleşme ile A, B, C ve D gruplarında, daha sonra da kendi aralarında çapraz maçlar yaparak, yarı finale çıktılar. Yarı finalin ardından, finale kalan Ayten-Şaban Diri İlkokulu, Nebahat Keskin İlkokulu’nu 42-28 sayı ile yenerek, şampiyon oldu.

Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, şampiyon takımın ve ikinci olan takımın öğrencilerine madalya ve belgelerini verdiler. Şampiyonluk kupasını Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün’den alan Ayten-Şaban Diri İlkokulu öğrencileri, sevinçlerini öğretmenleri ve arkadaşları ile paylaştılar.

 

Turnuvaya katılan okullar hep birlikte “Spor dostluk ve kardeşliktir.” sloganını attılar. TRT Spor kanalı çocuklarla röportaj yaptı.

Minikler Basketbol Ankara Şampiyonu  Ayten-Şaban Diri İlkokuluMinikler Basketbol Ankara Şampiyonu  Ayten-Şaban Diri İlkokuluMinikler Basketbol Ankara Şampiyonu  Ayten-Şaban Diri İlkokuluMinikler Basketbol Ankara Şampiyonu  Ayten-Şaban Diri İlkokuluMinikler Basketbol Ankara Şampiyonu  Ayten-Şaban Diri İlkokuluMinikler Basketbol Ankara Şampiyonu  Ayten-Şaban Diri İlkokulu

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.