ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Özel’in Yıl Sonu Mesajı

Mustafa Özel’in Yıl Sonu Mesajı

Çok Değerli Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Anne ve Babalar,

Uzun ve emekle dolu 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını tamamlamanın ve yaz tatiline girmenin huzuru içindeyiz.

Değerli Öğretmenler, 

Sevgi ve fedakârlık mesleği olan öğretmenlik mesleğinizde bir eğitim öğretim yılını daha başarıyla bitiriyorsunuz. Yediden yetmiş yediye her yaş grubundan öğrencilerinize bir yıl emek verdiniz. Onları, hayata en iyi şekilde hazırlamanın düşüncesi ve amacı içinde, gece demeden gündüz demeden gayret gösterdiniz. Böylece yorgun ama mutlu bir şekilde bu eğitim yılını da tamamladınız. Özveri ile yapmış olduğunuz bütün çalışmalarınıza çok teşekkür ediyor, ailenizle, sevdiklerinizle sağlık ve mutluluk dolu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sevgili öğrenciler,

İyi bir karneye sahip olabilmek, geleceğinizi sağlam kurabilmek ve hayallerinize bir adım daha yaklaşabilmek için çok çalıştığınız bir yılı daha bitirdiniz. Çalışmanızın göstergesi olan karnelerinizi aldınız. Karneleri, kendinizi tanımada bir rehber olarak görüp sonrası için nelere daha çok gayret etmeniz gerektiğini belirten bir araç olduğunu unutmayın. Tatil süresini, kendinizi yenilemek, kitap okumak, sosyal faaliyetlere katılmak, kendinizi ve dünyayı tanımak için kullanın. Yeni öğretim yılına, sağlam kafa ve sağlam bir vücutla mutlu ve dinlenmiş olarak geliniz.

Kıymetli Anne ve Babalar,

Sizler de en az çocuklarınız kadar emek verip çalıştığının bir öğretim yılını bitirmenin tatlı yorgunluğunu yaşamaktasınız. Evlatlarınızın getirdiği karneleri doğru bir şekilde değerlendirip onların hayata daha iyi hazırlanmaları için yapmanız gerekenleri düşünün. Öğretmenlerle, okul yöneticileriyle görüşüp onları yeni eğitim dönemine hazırlayın. Çocuklarınızla nitelikli zaman geçirmeye çalışıp aile bağlarınızı kuvvetlendirin. En güzel hediyenin kitap olduğunu hatırlayıp onlara kitap hediye edin. Onlarla birlikte kitap okuyun. Ailede başlayan birlik ve beraberliğin bütün vatana yayılacağını anlatıp onları her zaman dinleyin.

Daha iyiye, daha güzele ulaşmak için çaba gösteren tüm okul yöneticilerine, öğretmenlere ve personele en samimi teşekkürlerimi sunuyor, bizlere her türlü desteği veren kıymetli anne ve babalara da şükranlarımı sunuyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

    

                                                                                                     Mustafa Özel

                                                                                            İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.