ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevruz Bayramı Kutlandı

“Türk Dünyası Toplulukları Haftası ve Nevruz Bayramı” programı,  23 Mart Pazartesi  günü, saat 10.30’da, Karakusunlar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Nevruz Bayramı Kutlandı

Karakusunlar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Büyüker, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Osman Şimşek, Şube Müdürleri Yaşar Gezgin, İbrahim Alıcıoğlu, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Karakusunlar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Bölek’in  günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.“Türk Lehçelerinde Nevruz Kutlamaları, Nevruz türküleri, atasözleri, Ankara seğmen gösterisi,  Nevruz ateşinin yakılması, ateşten atlama, demir dövme töreni, dilek ağacı, çadır ziyareti, ağaç dikme töreni, yumurta tokuşturma, halat çekme yarışması”nı içeren Nevruz adetlerinin gerçekleştirilmesi, Altındağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin halk oyunları gösterisi ve geleneksel pilav ikramından sonra program sona erdi.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, programda engelli öğrencilerle yakından ilgilendi ve onlarla sohbet etti. Yılmaz, coşkuyla kutlanan töreni hazırlayan Karakusunlar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

Nevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı KutlandıNevruz Bayramı Kutlandı

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.