ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Engel Tanımadı

Çankaya İlçe Millî Müdürü Mustafa Özel, Cebesoy İlkokulu Müdürü Enver Erol’u, Sınıf Öğretmeni Arife Kaya’yı, okulun öğrencisi Edip Ilgaz Uslu ve velisi Nuray Uslu’yu Makamında kabul etti.
Öğretmen Engel Tanımadı

Sınıf Öğretmeni Arife Kaya,  okulda öğrencileri için göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı Millî Eğitim Müdürü Özel tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Çankaya İlçe Millî Müdürlüğü’ne bağlı Cebesoy İlkokulu’nda görev yapan Sınıf Öğretmeni Arife Kaya, 21 kişilik sınıfında işitme engelli öğrencisi Edip Ilgaz Uslu’ya yoğun bir çalışma ve gayret sonucunda hem okuma-yazma öğretip hem de olumlu davranış değişiklikleri kazandırdı.

Öğretmen Arife Kaya, 30 yıllık mesleki bir tecrübeye sahip olduğunu, işini çok sevdiğini ve sabırlı biri olduğunu ifade ederek ,”daha önce de işitme engelli bir öğrencime okuma-yazma öğretmiştim bu durum bir şekilde insanların kulağına gitmiş ve Hacettepe Üniversitesi’nden Prof.Dr  Esra Yücel Hanımefendi tarafından velilere tavsiye edilir hale geldi. Nitekim bu öğrencimin ailesi Zonguldak’ta yaşamasına rağmen çocuğunun bu eğitimi iyi bir şekilde alabilmesi için geçici olarak Ankara’ya taşındı. Tabii ki bu başarı, okul müdürüm, öğrencim ve öğrencimin velisi ile yapılan ortak bir çalışmanın ürünüdür.” dedi.

Öğrenci velisi Nuray Uslu ise, “çocuklarımın eğitimi için eşimi ve işimi Zonguldak’ta bırakıp Ankara’ya taşındım. Bu süreçte Ankara’da bizden yardımlarını esirgemeyen başta Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa Bey’e, okul müdürümüze ve öğretmenimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Millî Eğitim Müdürü Özel,” öğretmenlerimizin çocuklarımıza şefkatle, sevgiyle yaklaşmaları ve onlardan emeklerini esirgememeleri ve böyle başarı hikâyeleri ile karşımıza çıkmaları bizleri çok mutlu ediyor ve çok gururlandırıyor” dedi.

Özel, “bu başarı okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır.” diyerek Öğretmen Arife Kaya ve Okul Müdürü Enver Erol’a teşekkür etti.

 

07-11-201807-11-201807-11-2018

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.