ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERE TİYATRO EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Çankaya Okullar Arası 22. Tiyatro Şenliği kapsamında, Maltepe Ortaokulu konferans salonunda, tiyatro şenliğine katılan okulların görevli öğretmenlerine “Tiyatro Eğitim Semineri” verildi.
ÖĞRETMENLERE TİYATRO EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

 

Tiyatro şenliğinin iş ve işlerimden sorumlu öğretmen Nurcan Bayındır, açış konuşmasında; Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal ve kültürel faaliyetlerinin en kıdemlisi sayılan “Çankaya Okullar Arası 22. Tiyatro Şenliği”nin tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Bu sene katılımcı okulları ve sahnelenecek oyunları anlattı. Çalışma Takvimi hakkında da bilgiler paylaştıktan sonra , “22 senedir aralıksız devam eden bu etkinliğin sürdürülmesinde önemli katkıları olan ve bizleri her zaman destekleyen Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürümüz sayın Mustafa Özel’e, Kültür Şube Müdürümüz sayın Şerafettin Delialioğlu’na çok teşekkür ederiz.” sözleriyle tamamladı.

 İki guruba ayrılan katılımcı öğretmenlerin bir kısmı okulun kütüphanesinde teorik bilgi alırken diğer kısmı ise çok amaçlı salonda uygulamalı çalışmalar yaptılar.

 İki gün süren seminerde öğretmenlere, Umut Özgün Tezbaşaran, Selin Tümer, Buşra Tezbaşaran ve Gamze Horasan  tarafından ;Grup Tanışma Etkinlikleri , Grup Kaynaşma Etkinlikleri , Güven Egzersizleri, Ses, Nefes, Artikülasyon , Karakter Bilgisi ,  Sahnede Denge,  Sahnede Vurgu, Sahnenin Duygusal Değerleri, Dramaturgiden Sahneye Oyun Metni ,  Mekan – Zaman, Yorum-Yöntem  konularında bilgiler verildi.    

Seminer,  dilek ve temennilerin konuşulmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.       

                                                   

 12-02-201912-02-2019

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.