ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş Eğitiminde

II. Yarıyıl başlamadan, okul servis sürücülerine güvenli sürüş eğitimi verildi.
Okul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş Eğitiminde

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Güvenli Sürüş Eğitimi”,   Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi’ nde  02.02.2015 Pazartesi günü, Şube Müdürü Yaşar Gezgin’in açılış konuşmasıyla başladı. Gezgin, geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli bir şekilde taşınması ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında, okul servislerinin şehir trafiği içerisinde daha güvenli  seyretmesi için, servis sürücülerinin daha bilinçli ve  dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

İl Emniyet Müdürlüğü  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Engin Kumru, trafik kuralları ve sürüş teknikleri konusunda sürücüleri bilgilendirdi. Özellikle “ Seyir esnasında uyulması gereken kurallar, durma ve duraklamalarda dikkat edilecek kurallar, aşırı hız, yakın takip, şerit izleme, geçiş kolaylığı sağlama vb. durumlarda oluşabilecek sonuçlar” üzerinde durdu.

 

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber Öğretmeni Gökçen Kılıç, öğrenci, veli ve servis sürücüleri arasındaki etkili iletişim yöntemlerinden bahsetti. Araç sürücülerinin olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlardan kaçınmaları gerektiğini belirtti. Araç içerisinde cep telefonu ile konuşma, yüksek sesle konuşma, yüksek sesle müzik dinlemenin öğrenci güvenliğini ihlal ettiğini ifade etti.

Okul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş EğitimindeOkul Servis Sürücüleri Güvenli Sürüş Eğitiminde

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.