ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Programı Açılış Töreni Yapıldı

Okul Sütü Programı Açılış Töreni Çankaya İlkokulu’nda  Gerçekleşti.
Okul Sütü Programı Açılış Töreni Yapıldı

     Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz ve Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı’nın katılımlarıyla, Okul Sütü Programı Çankaya İlkokulu’nda yapıldı.

     Millî Eğitim, Gıda, Tarım ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile yürütülen, ülke genelinde resmî-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısından itibaren haftada 3 gün (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) olarak, uygulanması planlanan Okul Sütü Programı’nın  dönem sonuna kadar devam edeceği ve  önümüzdeki yıllarda da, tüm eğitim- öğretim yılı boyunca dağıtım yapılmasının planlandığını açıklandı.

     Millî Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, ikinci yarıyılın hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına başladı. “Bu yıl da altı milyon öğrenciye süt dağıtılmaya devam etmektedir, bunun yanında kuru üzüm dağıtımı  için de çalışmalar devam etmektedir, inşallah Mart ayı sonunda bu programın da sonucu açıklanacaktır.” dedi.

      Konuşmalardan sonra, Bakan Avcı süt dağıtımı için sınıflara geçti. Bakan Avcı, Sağlık Bakan Yardımcısı Kandemir ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Arzu ile öğrencilere süt dağıttı.

Okul Sütü Programı Açılış Töreni YapıldıOkul Sütü Programı Açılış Töreni YapıldıOkul Sütü Programı Açılış Töreni YapıldıOkul Sütü Programı Açılış Töreni YapıldıOkul Sütü Programı Açılış Töreni YapıldıOkul Sütü Programı Açılış Töreni Yapıldı

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.