ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış Töreni

“Okullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış Töreni”,  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde gerçekleşti.
Okullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış Töreni

“Okullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış Töreni”, 27 Mart Cuma, Dünya Tiyatrolar Günü’nde “Çankaya İlkokulu” tarafından hazırlanan bir törenle, saat 15.00’da,  Özel Ayşe Abla Okulları konferans salonunda yapıldı.

Tören, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mikail Ayyıldız, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Servet Şimşek, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, Yaşar Gezgin, Şerafettin Delialioğlu, Yaşar Türk, İbrahim Alıcıoğlu, idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesinin ardından, Çankaya İlkokulu Müdürü Metin Doğan Bayındır’ın açılış konuşması ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü” ile ilgili konuşması ile tören devam etti. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz konuşmasında, eğitimin en temel amacının, öğrencilere birey olma niteliklerini kazandırmak ve hayata hazırlamak olduğunu, bu nedenle öğrencilerin derslerle birlikte sportif faaliyetlere, tiyatroya, resim yapma gibi sosyal faaliyetlere önem vermelerinin gerekliliğine değindi. Sosyal-kültürel faaliyetler içinde bulunan öğrencinin kendine güveninin artarak, hayatta vereceği kararlarının daha doğru olacağını ifade etti. Günümüz teknoloji çağının, karşılıklı iletişimi sınırlandırdığını, sosyal faaliyetlerle bu sınırı kaldırarak, arkadaşlık yapmasını bilen, bilgisini paylaşan bir nesil yetişeceğini vurguladı.

Çankaya İlkokulu öğretmenlerinin hazırlamış olduğu  “Aşağıda Yolcu Kalmasın” adlı oyunun sahnelenmesi ile tören devam etti. Oyun, büyük beğeniyle izlendi ve ayakta alkışlandı.

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, Çankaya Okul Müdürü Metin Doğan Bayındır ve Yönetmen öğretmen Halime Ay’a plaketlerini; oyunda rol alan öğretmenlere katılım belgelerini takdim etti ve oyunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Törene ev sahipliği yapan BÜ Özel Ayşe Abla Okulları Genel Müdür Kurucu Temsilcisi Hilal Erdinç ile ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulusoy plaketlerini, Şube Müdürü Yaşar Gezgin’den aldı.

 

Tiyatro şenliğine katılan okulların oyun afişleri sergisi ile tören sona erdi.Tiyatro şenliği 5 ilkokul, 15 ortaokul, 16 lise olmak üzere toplam 36 okul katılmaktadır. Şenlik 27 Nisan 2015 Pazartesi günü sona erecektir. Tiyatroyu seven, destekleyen emek veren herkesin ve bütün tiyatrocularımızın  dünya tiyatrolar günü kutlu olsun!..

Okullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış TöreniOkullar Arası 18. Tiyatro Şenliği Açılış Töreni

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.