ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz başkanlığında, şube müdürleri ve tüm okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 
Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz başkanlığında, Şube Müdürleri Şerafettin Delialioğlu, Yaşar Gezgin, Yaşar Türk, Sibel Akbıyık, İbrahim Alıcıoğlu, Ahmet Çalışkan ve tüm okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı, 1 Ekim 2015 Perşembe günü, Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın açış konuşması ve başarılı huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçmesi temennisi ile başladı. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, okulların tatil döneminde yeni eğitim-öğretim yılına fiziki iyileştirmeler yapılarak hazırlandığını belirtti.

Bilgilendirme sunumlarıyla durum değerlendirmesi yapılarak, çalışma alanlarıyla ilgili hedeflerin belirlendiği toplantıda, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Genel Değerlendirilmesi, TEOG, YGS- LYS sınavları ve Üniversiteye yerleşme değerlendirmesi,  2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ne göre iş ve işlemlerin yürütülmesi ve 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında açılması planlanan TEOG, YGS ve LYS destekleme ve yetiştirme Kursları değerlendirmesi yapıldı. 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, “Bizler okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açıdan da en üst seviyeye getirmek durumundayız, bu nedenle öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal girişimlerini desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Geçen yıl sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ile Çankaya ilçesi okulları olarak, yüzlerce yetime sponsor olunduğunu; bu yıl ise ülkemize sığınan Suriyeli mültecilere giyim yardımı yapılacağını ifade eden Yılmaz, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların daha etkili hale gelmesi amacıyla, okul yöneticileri ve Eğitim Bilimleri akademisyenlerinin ortaklaşa yürüttüğü uygulamalı bir Eğitim Bilimleri projesi olan “Çankaya Etkili Okul Hareketi Projesi”nin de bir bütünlük içersinde yürütüleceğini vurguladı.

Öğrenci ve öğretmenlere daha iyi bir eğitim-öğretim ortamı sağlamak için, teknolojik gelişmelere ayak uydurmak ve akademik gelişmeleri takip etmek amacıyla sürekli yenilenmenin önemini ifade eden İlçe  Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, öğrenci ve öğretmenlerin çeşitli projelerde görev almalarının önemini vurguladı.

Yeni dönemde, öğretmen, öğrenci, veli iletişiminin daha açık olması ve okul idaresinin her zaman veli ile işbirliği halinde olması gerektiğini ifade eden İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, okul servisleri, okul kantinleri ve okul spor salonlarıyla ilgili güvenlik önemlerinin ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. 

Millî bayramların, anlam ve önemine uygun olarak, millî ve manevî değerler üzerine kurulan törenler ile duygu yoğunluğu ve coşkuyla kutlanması gerektiğini ifade etti. 

 

İzinler, zümre toplantıları, kitap dağıtımı ve diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, karşılıklı görüş alış-verişi ve sorunların çözümüne yönelik konuşmalarla devam eden toplantı, İlçe  Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı temennisiyle sona erdi.

Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.