ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SERÇEV ENGELSİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Z- KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI

SERÇEV ENGELSİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Z- KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel ile Tarım Bakanlığı Projeler Daire Başkanı Salih Turgay Işık, Serçev Engelsiz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Z- Kütüphanesi Açılışını gerçekleştirdiler.

Okulun Z-Kütüphanesi açılışına, Şube Müdürü Hasan Öztürk, İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı Serdar Başyayla, Okul Müdürleri,  SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Gürkan ve  Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul, ilköğretim sekizinci sınıfını tamamlamış olan serebral palsili öğrencilerin mevcut sistem içerisinde akranlarıyla öğrenimine devam etmelerine imkan sunarak nitelikli işgücü olarak sektörde istihdam edilebilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir ilk  model okuldur.

Radyo Televizyon, Bilişim Teknolojileri, Tarım Teknolojileri Alanları bulunan okulda,bütün bu alanlara ek olarak tüm mekânsal detaylar ve eğitim-öğretim materyalleri birden fazla engele sahip serebral palsili çocuklar gözetilerek tasarlanmıştır. Bu çalışmaların devamında, kütüphane hizmet niteliğini yükseltip, kullanıcı hizmetlerini çeşitlendirmek, kullanıcının bilgiye zamanında, doğru ve gereksinim duyulan biçimiyle erişmesini sağlamak ve çocukların sürekli okuma, araştırma ve sorgulama kültürünü kazanması için Millî Eğitim Bakanlığı desteğiyle okulda Z- Kütüphane kurulumu gerçekleştirildi.

Açılış töreninde sahne alan SERÇEV Korosu, misafirlerine duygu dolu dakikalar yaşatırken, öğrencilerden oluşan Engelsiz Şairler ve Söz Defilesi ekipleri de etkinlikleri ile açılışı renklendirdiler.

22-02-201922-02-201922-02-201922-02-201922-02-2019

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.