ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Etkinlik Kapsamında Müzik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

Birincisi beden eğitimi öğretmenleriyle yapılan Çankaya Zümre Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı bu kez müzik öğretmenleriyle yapıldı.
Sosyal Etkinlik Kapsamında Müzik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

12 Ekim 2016 tarihinde saat 14.00’te Nevzat Ayaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya Şube Müdürü Şerafettin Delialioğlu başkanlık etti.

         Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından söz alan Delialioğlu, “Ruhumuz gıdasız kaldığı için sizlerle bir araya gelmeye karar verdik.”  diyerek toplantının sohbet havası içinde geçeceğinin ipuçlarını verdi.

         Yarışmalara bu sene de devam edeceğini belirten Delialioğlu, Çocuklarımıza kendi öz müziğimizi öğretmek için onları bu yarışmalara katılmaya teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

         Öğretmenlerin görüşlerine çok önem verdiğini belirten Delialioğlu, “İşin başında olan, sorunların kaynağını bilen, bir o kadar da çözümünü bulan sizlersiniz.”dedi.

         Müzik öğretmenlerinin bazıları yarışma formatından ziyade festival formatının daha uygun olacağını belirtti.

Yapılacak çalışmalar konusunda bilgi veren Delialioğlu “Bu yıl öğretmenler arası Türk Sanat Müziği ses yarışması düzenlemek istiyoruz. Ankara’nın tüm ilçelerini kapsayan yarışmanın ilçemize yakışır şekilde olması, sizlerin gayretleriyle olacaktır. Bu konuda katkı sağlayacağınıza inanıyor ve desteklerinizi bekliyorum. Ayrıca ilçemizde ilk defa Halkoyunları Festivali yapacağız. Bu konuda da desteğiniz çok önemli.”  dedi.

Değişik konularda görüş bildiren öğretmenler, ders saatinin yetersizliğini, halk müziği dalında bir öğretmen korosunun oluşturulması gerektiğini belirtti.

 

Her konuda kapılarının açık olduğunu belirten Delialioğlu, toplantıya katılanlara teşekkür ederek toplantıya son verdi.

 

13-10-201613-10-201613-10-2016

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.