ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak bölge finali birincileri makam ziyaretinde

Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tübitak 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Psikoloji Dalında "Ortaöğretim öğrencilerinin internet bağımlılığının sosyal yalnızlık üzerindeki etkisinin incelenmesi" adlı projeyle bölge birincisi oldu.
Tübitak bölge finali birincileri makam ziyaretinde

Tübitak 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Psikoloji Dalında "Ortaöğretim öğrencilerinin internet bağımlılığının sosyal yalnızlık üzerindeki etkisinin incelenmesi" adlı projeyle bölge birincisi olan Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Musa Aygün, Volkancan Özkuzucu, proje danışman öğretmeni Selçuk Arslan ve Okul Müdürü Adil Yaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ı  28 Nisan 2015 Salı günü, makamında ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdi.

 

 

30 Mart 2015-02 Nisan 2015 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde yapılan 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finaline Bilgisayar ve Psikoloji alanında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Arslan danışmanlığında hazırlanan iki projeyle davet edildi. Her iki projede sergiyi ziyaret edenlerce ilgiyle karşılandı.

 

Projelerden 11. sınıf öğrencisi Musa Aygün ve Volkancan Özkuzucu tarafından hazırlanan “Ortaöğretim Öğrencilerindeki İnternet Bağımlılığının Sosyal Yalnızlık Üzerindeki Rolü” isimli proje, 2 Nisan 2015 tarihinde Gazi Üniversitesi Rektörlük binasında yapılan ödül töreninde psikoloji alanında Bölge Birinciliği ödülü kazandı ve 25-29 Mayıs 2015 tarihinde ATO Congresium’da yapılacak olan 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

 

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz “Tüm bu etkinliklerde görev alan öğrencilerimiz derece yapsın yapmasın, ilçemiz için gurur kaynağı olmaktadır.” dedi.

Tübitak bölge finali birincileri makam ziyaretinde

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.