ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül Töreni

Türk Halk Müziğinin genç yetenekleri, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Ankara genelinde düzenlediği yarışmada yeteneklerini sergilediler
Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül Töreni

Çankaya İlçe Müdürlüğü tarafından, müzik aracılığı ile halk kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması, halk kültürünün yaşatılması, Türk Halk Müziğinin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlarıyla; Ankara ili genelinde, ortaokullar ve liseler arasında düzenlenen, Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül Töreni, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz ile Şube Müdürleri Şerafettin Delialioğlu ve  Yaşar Gezgin, öğretmenler, öğrenciler, idareciler ve velilerin katılımıyla, 22 Mayıs 2015 Cuma günü, Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Katılımcı öğrenciler, 21 Mayıs 2015 Perşembe günü alınan provaların ardından, 22 Mayıs 2015 Cuma günü,  canlı sazlar eşliğinde ve seyirciye açık olarak yarıştılar.

 

Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonunda, liseler kategorisinde, Gölbaşı Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Elmas İler, Ankara birincisi; Yenimahalle Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi öğrencisi M. Naz Baştürk, Ankara İkincisi; Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ramazan Aktaş, Ankara üçüncüsü oldular. Yine jüri üyelerinin değerlendirmesi sonunda, ortaokullar kategorisinde, Altındağ Satı Kadın Ortaokulu öğrencisi Hamdi Esirtgen, Ankara Birincisi; Yenimahalle Şehit Öğretmen M.Ali Durak Ortaokulu öğrencisi Ulaş Çoban, Ankara ikincisi; Çankaya Mehmet İçkale Ortaokulu öğrencisi Sinem Duran,  Ankara üçüncüsü oldular.

 

 Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül töreninde konuşma yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, “Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz genelinde çok geniş yelpazede eğitim projeleri yürütmekteyiz. Akademik başarıyı destekleyen çalışmaların yanında, sosyal kültürel ve sanatsal projeleri de çok önemsiyoruz. Çalışmalarımızda, paydaş zenginliğine önem veriyoruz. İstiyoruz ki; eğitimde başarıyı artırma adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalara vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın dikkatini çekelim, eğitimin toplumsal bir mesele olduğu konusunda farkındalığı artıralım.” dedi.

 

Yılmaz konuşmasının devamında, “Ankara genelinde ortaokullar ve liseler arasında düzenlediğimiz Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması’na katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Eminim ki; bugün bu sahnede yarışan öğrencilerimiz arasında yarınların büyük sanatçıları var. Türk Halk Müziğini ve kültürümüzü yarınlara taşımak adına öğrencilerimize destek olan ve onları sanata yönlendiren sayın velilerimize ve değerli meslektaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Oldukça neşeli geçen ödül töreninde, derece alan öğrencilerin seslendirdikleri türküler, seyircilerden  büyük alkış aldı.

 

Öğrencilerin ve özveriyle görev yapan jüri üyelerinin tebrik edilmesinin ardından ödül töreni sona erdi.

Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül TöreniTürk Halk Müziği Solo Ses Yarışması Ödül Töreni

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.