ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı

Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman öncülüğünde; alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerle mücadele etmek ve aynı zamanda sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla, 5 Mart 1920 tarihinde,  Hilal-i Ahdar adıyla kurulan Yeşilay Cemiyeti´nin kurulduğu hafta, ülkemizde her yıl,  “Yeşilay Haftası” olarak kutlanır.
Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı

Alkol, sigara ve uyuşturucu madde bağımlılığı, insan sağlığını en çok tehdit eden unsurlardandır. Aynı zamanda, aile ve toplum düzeninin bozulmasına sebebiyet vermekte ve ülke ekonomisinde kayıplara neden olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; zararları açıkça bilinen bu maddelerden, başta çocuklarımızı ve gençlerimizi korumanın öncelikli yolu aile içi eğitimdir. Nasihatten ziyade davranışlarla çocuklarımıza bu yönde örnek teşkil etmek elbette ki daha etkili olacaktır. Biz eğitimcilerde; sağlıklı nesiller ve mutlu bir gelecek için okullarımızda farkındalık oluşturmaya,  çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıkla gelişmelerine engel olacak her türlü zararlı alışkanlıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu mücadelede, ulusal ve yerel medya yetkilileri de yapacakları sorumlu ve eğitici yayınlarla Yeşilay Derneği’nin,  ailelerin ve biz eğitimcilerin en büyük destekçisi olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, zararlı alışkanlıklar konusunda toplumda bilinç ve farkındalık oluşturmak için gayret gösteren Yeşilay Derneği başta olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşlarına çalışmalarında başarılar diliyor,   sağlıklı ve mutlu bir gelecek temennisiyle “Yeşilay Haftasını” kutluyorum.”

 

 

Mehmet YILMAZ
Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.